Topraklarımızın İhtiyaçı Olan Ürünler, Beka Gübre

Türkiye’de gerçek anlamda tarımsal girdi üretimi yapan şirketimiz, üretim bilgi birikimini öncelikle leonarditten hümik asit üzerine yoğunlaştırmıştır. Türk çiftçisine bitkisel üretimde ekonomik kolaylıklar sunmaktadır. Üretimin birikimini birkaç adım daha öteye taşıyarak iz element içerikli hümik asit üretimi yapan kuruluştur. Toprak tarımında iz element içerikli hümik asitler bitki beslemede çok önemli katkılar sağlamıştır.

70’li yılların başından beri tek başına kimyasal gübre kullanımı sonucunda meydana gelen toprak sorunlarının hızla giderilmesini sağlayacak tek materyal leonardit kaynaklı hümik asittir. Yıllardır yoğun kimyasal gübre kullanımı sonucunda topraklarımızda birikim oluşmuştur. Bu birikimin neticesinde toprak pH’sı yükselmiş toprak florasında canlılık azalmıştır. Toprakta bağlı bulunan bitki besinlerinin tekrar bitkilerin faydalanabileceği duruma getirmek ve toprak pH’sını düşürmek, mikroorganizma faaliyetini yükseltmek için en hızlı, en ekonomik ve etkili çözüm leonardit kaynaklı hümik asit kullanmaktır.

Türkiye tarımına gireli yaklaşık 15 yıldan fazla olmasına rağmen ekonomik fiyatlarda olmadığı için kullanım alanları sera ve özel ürünlerin dışına çıkamamıştır. Oysa topraklarımızın tartışmasız bu ürüne ihtiyacı giderek artmaktadır. Fiyatlarının yüksekliğinden dolayı düşük doz önerileriyle açık alanda ve meyvecilikte kullandırılmış fakat yeterli dozlarda verilmediği için hümik asit hak ettiği övgüyü yeterince alamamıştır. Üretim kapasitemizin yüksek oluşu sebebiyle piyasaya göre düşük maliyetlerle en yüksek kalitede üretilen hümik asit, en uygun fiyatlarla Türk çiftçisinin kullanımına sunulmuştur.

Bugüne kadar yüksek kaliteyi en uygun fiyata sunmayı amaç edinmiş bir şirket olarak Türkiye tarımına ve çiftçimize yeni ürünlerle hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

hakkımızda beka gübre

Vizyonumuz

Türkiye tarımında geçmişi fazla olmayan, toprak PH ını düşürmek için en ekonomik ve en etkili çözüm olan leonardit kaynaklı hümik asit kullanımını tüm tarım bölgelerine yaymak. Ekonomik fiyatlarda olmadığı için sınırlı olan kullanım alanını, üretim kapasitemizi arttırarak maliyetleri düşürüp çiftçimizi ulaşılabilir ürünlerimizle desteklemek. Bu alanda uluslararası tanınırlık, çağın getirdiği yenilikleri takip eden, rakipleri tarafından takdir edilen ve örnek alınan bir firma olmak en temel amaçlarımızdır.

Misyonumuz

Türkiye’de tarımsal girdi üretimi yapan şirketimiz, üretim bilgisini leonardit kaynaklı hümik asit üzerine yoğunlaştırmış, çiftçisine bitkisel üretimde ekonomik kolaylıklar sunmayı misyon edinmiştir. Kimyasal gübrenin yaygın kullanımı sonucunda meydana gelen toprak sorunlarının hızla giderilmesi ve toprak florasının canlılığını arttırmak, ürünümüz sayesinde demir, bor, çinko gibi iz elementlerin bitki tarafından alımını kolaylaştırarak, bitkilerin daha verimli, ürünlerin daha kaliteli olmasını sağlamak en öncelikli hedefimizdir. Kaymak tabakanın oluşumunun ve sıkışmanın önüne geçmek, bitkilerin elverişli halde tutulmasını arttırmak ve kayıpları azaltmak, aşırı gübre kullanımını önlemek ve bu sayede ülke ekonomisine katkı sağlamak, toprağın verim ve kalitesini arttırmak gibi sonuçların elde edilmesini sağlayan ürünlerimizi en uygun fiyat koşullarıyla çiftçimizin hizmetine sunmak, çevreci konseptimizden vazgeçmeden sektörde öncü bir kuruluş olmak istiyoruz.

Belgelerimiz